Horká novinka

Přestěhovali jsme se do nových prostor!!! 

 

Nově nás najdete na adrese Tovární 133, Český Krumlov naproti supermarketu Coop Terno.

Dřevěné podlahy

Laminátové podlahy jsou pomalu na ústupu, ale i přes to mají své nezastupitelné místo. Zákazníci jsou čím dál více náročnější a žádají trvalou hodnotu. To jim nabízejí dřevěné podlahy palubkové, vlysové, parketové, dřevěné lamelové vícevrstvé nebo z plného masivu, který je občas k dostání ve formě „plovoucí“ podlahy. U dřevěných podlah jsou u zákazníků preferovány vícevrstvé lamelové plovoucí podlahy. Ale kvality se může lišit. Rozhoduje o ní tloušťka vrchní nášlapné vrstvy, počet lakovaných vrstev, materiál ve středové vrstvě, druh použité dřeviny, způsob spojení jednotlivých lamel, finální povrchová úprava atd. Jako novinka na trhu se objevilo tepelně upravené dřevo, jehož výhoda je zamezení tvoření spár, které se tvoří díky sesychání dřeva.

 

Rozdělení dřeva podle kvality

 

Dřevo je živý, svébytný materiál, který si po čase dělá co chce. Je to jeho přirozenost, nikoliv závada. Ale to mnozí zákazníci nechápou. Nejčastěji se mezi reklamacemi objevuje závada typu barvy a vzhledu. Dřevěné podlahy jsou zařazeny do 4 kvalitativních tříd daných normou. Růstové projevy jako suky, běl, točitost vláken, očka apod. se vyskytují v nejlevnějších kategoriích. Ale nejsou v žádném případě vadou dřeva.

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Tyto podlahy spojují dvě příjemní vlastnosti. Nášlapnou vrstvu mají z oblíbeného dřeva a pokládka je díky tomu snadná a rychlá. Vícevrstvá dřevěná podlaha nepotřebuje žádnou finální úpravu povrchu.

Palubkové podlahy

Krásné palubky jsou z borovicového dřeva, po čase se zabarví do červena. Má také více suků a vytváří rozmanitější vzhled podlahy. Ale jsou o něco dražší než smrkové. Palubky se vyrábějí i z listnatých stromů, které mají tvrdé dřevo a představují na podlaze skutečný luxus. Jsou ale velmi drahé.

Parketové dřevěné podlahy

Dříve byly parkety spojovány dříve do stromečků. Ale dnes se skládají do čtverců. Pokládka je rychlá, dřevo není napevno spojené s podkladem.

Vlysové dřevěné podlahy

Podlaha je seskládaná z jednotlivých prkének do různých tvarů, nejčastěji stromečku. Dříve se přibíjela hřebíky na podklad, dnes se lepí k betonovému podkladu speciálním lepidlem. Údržba není náročná.