Horká novinka

Přestěhovali jsme se do nových prostor!!! 

 

Nově nás najdete na adrese Tovární 133, Český Krumlov naproti supermarketu Coop Terno.

Plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy

 

Podlahy, které získaly na trhu velmi dobré postavení a to hned z několika pohledů. Jedním z nich je nenáročnost pokládky. Zámkové spoje, různorodost dekorů, rozměrová stálost oproti dřevěným podlahám platí jen za dodržení klimatických podmínek). Základní druhy laminátových podlah se dají rozlišit do dvou kategorií - přímý laminát a vysokotlaký laminát. Přímý laminát je častější verzí běžně dostupného produktu ( několik vrstev laminátu je stlačeno pod vysokým tlakem v jedné operaci na nosnou vrstvu HDF-ku, přesto vysokotlaký laminát je napřed stlačen –opět několik vrstev jako je dekorační folie,s nášlapnou vrstvou ochrany-a poté se teprve uchytí v dalším procesu na nosnou vrstvu HDF-ky -tento proces delší a výrobně dražší ). HDF vrstva je vlastně velmi důležitý ukazatel kvality plovoucí laminátové podlahy. Její hustota na m3 a procento bobtnání při působení vlhkosti nám udávají kvalitu podlahy.Nicméně pořád některé produkty na trhu nejsou opatřeny tímto ohodnocením. Další vrstvou a to stabilizační je pryskyřice ( epoxid). Zajišťuje stabilitu oproti rozměrovým deformacím laminátu( kroucení atd). Druh a pevnost zámkového spojení jednotlivých lamel by se mělo také stále hodnotit. Některé produkty udávají pevnost zámku v tahu, způsob zámku (třeba nerozebíratelný, narážecí), také zda i na krátkém spoji(čele) je narážecí či zaklapávací.

Moderní technologie při výrobě laminátu nám přinesly jak důvěrné imitace selských prken i s přiznanou spárou ( po obvodě nebo jen na dlouhých stranách), tak způsob vytlačování kresby imitující vykartáčované prkno tak postaršený druh ( vytlačovaný). Laminát nabízí imitaci nejrůznějších dřevin a prodává se i v různých barvách a dekorech. Dokáže rozvádět teplo do celého okolí. Ale je chladnější a  hlučnější než dřevo. Laminátová podlaha musí odpovídat zatížení. Nejodolnější krytinu volíme pro pokládku do kuchyně, dětského pokoje a na chodbu. K očištění laminátové podlahy používáme vyždímaný mop nebo lux.

 

Dřevěné plovoucí podlahy

 

Dřevěná podlaha je stálicí mezi podlahovými krytinami. Dřevěná plovoucí podlaha snoubí krásu dřeva, tradiční konstrukci a rychlou montáž. Ke kráse dřeva netřeba nic dodávat, neboť jej člověk používá do interiérů již tisíce let. Použitá třívrstvá konstrukce, kde jednotlivé vrstvy jsou uloženy léty dřeva kolmo na sebe, vychází z vlastností dřeva a jsou jí vyrobeny i parkety např. na Pražském hradě. Teprve moderní technologie však umožnily masivní rozšíření a snadnou montáž těchto parket.

Horní vrstvu třívrstvých parket tvoří 4 mm silná lamela z ušlechtilého dřeva, která určuje vzhled a kvalitu hotového parketového dílce. Většinou je používán dub, buk, jasan, javor, ale i třešeň, olše, akát či exotické dřeviny. Povrch horní vrstvy je přímo ve výrobě lakován a vytvrzován UV zářením. Jako povrchovou úpravu lze též zvolit přírodní olej. Střední vrstva je vyrobena z měkkého dřeva a je v ní vyfrézováno pero a drážka. Spodní vrstvu tvoří dýha, která zajišťuje podélnou i příčnou stálost hotového dílce.

Dřevěná podlaha je ve srovnání s laminátovou plovoucí podlahou vždy dražší, náročnější na údržbu a povrchovou úpravu. Dřevěné podlahy mají delší a náročnější pokládku. Musejí se lakovat, olejovat nebo voskovat. Dřevo se nehodí do vlhkého prostředí, jelikož pak dochází k tvoření spár. U dřevěné krytiny s vysokou hustotou vlákna se navíc nedoporučuje montovat podlahové vytápění.