Horká novinka

Přestěhovali jsme se do nových prostor!!! 

 

Nově nás najdete na adrese Tovární 133, Český Krumlov naproti supermarketu Coop Terno.

Přírodní linoleum

Přírodní linoleum se používá jako podlahová krytina už téměř 150 let. Samotný název je odvozen z latinských výrazů linum (len) a oleum (olej) a technologie výroby linolea v podstatě zůstala dodnes stejná.
Linoleum je čistě přírodní materiál. Obsahuje lněný olej, vápenec, korkovou moučku, přírodní pryskyřici, dřevitou močku, pigmenty a jutu, která tvoří podkladovou vrstvu linolea. Je dobře odolný a trvanlivý, antistatický má antibakteriální. Odolá ohni, nevznítí se atd. Ale citlivě reaguje na světlo a zakryté části podlahy se jeví tmavší. Po odkrytí se ale barevnost vyrovná do stejného odstínu.

Linoleum má mnoho výjimečných užitných vlastností. Díky přírodním surovinám se jedná o materiál ekologický a také velmi trvanlivý. Linoleum lze bez obav použít i do pracovny nebo kuchyně – je odolné vůči opotřebení i vysokým teplotám. Vzhledem k tomu, že probarvená vrstva linolea dosahuje až na podkladovou jutu, neublíží vzhledu podlahy ani nepříliš šetrné zacházení.

U těchto výrobků je možno zakoupit daný druh krytin jak ve čtvercích tak v rolích. Linoleum se také začalo vyrábět ve variantách plovoucí a to z důvodu zjednodušení pokládky.

Bohužel náročnost a znalosti o samotné pokládce a celková reklamní kampaň o tomto produktu nebyla nikdy tak velká a proto se provádí opravdu jen ojediněle.